KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9691307
*
nr 969 1307
Ellen Jolin
(1854-1939), Sverige
Akvarell, Ellen Jolin (1854-1939), Landskap med barn, signerad, 24x17
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2015
kl 18:26:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/6 16:56:58
1
350 kr
29/6 18:21:33
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ellen Jolin
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Ellen Jolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ellen jolin landskap med barn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Ellen Jolin
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Läs mer om Ellen Jolin
nr 969 1307
Ellen Jolin
(1854-1939), Sverige
Akvarell, Ellen Jolin (1854-1939), Landskap med barn, signerad, 24x17
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk målare, grafiker och författare.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/6 16:56:58 | 1 | 350 kr |
29/6 18:21:33 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ellen Jolin
Ellen Jolin, född 1854 i Stockholm död där 1939, svensk mÃ¥lare, grafiker och författare.Läs mer om Ellen Jolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ellen jolin landskap med barn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45